Novinky

VÝBAVA PRO ŠTĚNĚ

VÝBAVA PRO ŠTĚNĚ

Co všechno potřebuji pro štěňátko? Na co bych neměl v základní štěněcí výbavě zapomenout, aby štěněti nic nechybělo? Na to se mě zákazníci ptají několikrát týdně, tak jsem se rozhodla Vám to v kostce sepsat a ubrat Vám starosti, ať si zbytečně dlouho nelámete hlavinky.


Psí přátelé, kamarádi, vězte, že Vaše štěně bude potřebovat především kvalitní krmivo, které mu zaručí správný růst a vývoj. Vybírejte proto velmi pečlivě, protože i tady platí, že "jste to, co jíte" a určitě nechceme, aby náš pes navštěvoval v budoucnu veterinu jen kvůli nevhodně zvolené levné nekvalitní psí stravě, která napáchá více škody než užitku. Takže doporučujeme investovat do ověřených kvalitních granulí nebo "vlhkých krmiv". Věřte mi, vrátí se Vám to stonásobně v podobě zdravého a silného psa. Jste psím nováčkem a vůbec se na trhu s psím krmivem neorientujete? Tak mi napište na info@psikralovstvi.cz, jsem Vám k dispozici a pomůžu, poradím. :-)

  

Fotografie: Unavené štěňě maďarského ohaře v batohu.


Nezapomínejte na nutnost stálého přístupu psa k čerstvé vodě. No a na vodu a krmivo potřebujeme co? Potřebujeme misky přeci... :-)

Pokud neplánujete, že se s Vámi psí kamarád zavrtá do postele nebo na gauč, poskytněte mu jeho vlastní osobní prostor, kterým je pohodlný pelíšek , který si u nás vybere i ten nejnáročnější psí zákazník. Zakládáme si na velmi pečlivém výběru jen těch nejzajímavějších pelíšků a především se orientujeme na psí pelechy vysoce kvalitní české výroby. Přeci nenecháme spát Vaše chlupáče jen tak v něčem obyč... Naše nabídka pelechů pro psy je tak veliká, až se Vám z toho zatočí hlava. Takže, pokud budete potřebovat poradit, ozvěte se mi..

Spoustu z nás zažilo takzvané "samovolné vybouchnutí pelíšku", že... Štěně se po Vašem příchodu domů tváří zcela nezúčastněně, kolem něj boží dopuštění v podobě extra s chutí "vybouchlého" ideálně fungl nového pelíšku.. Co s tím? My radíme tu nejjednodušší námi i zákazníky ověřenou variantu! Psímu ničiteli pořiďte plastový pelíšek s nějakým levnějším polštářem či dekou, u které vás nebude mrzet, když dostane opět "na frak". Přeci jen, z UH pelíšku cucky nelétají... ;-) :-) Až se vaše nezbedné chlupaté dítě zklidní, můžete mu konečně pořídit pelíšek jeho (respektive Vašich) snů. :-)

Hodně zákazníků, majitelů štěněcích přírustků, ocenilo báječnou pomůcku, kterou je zábrana či bariéra pro štěně, aby malému výtržníkovi vytýčili prostor v nepřítomnosti majitele. Zabráníte tím likvidaci nebo i malému "pošramocení" ega Vašeho domova. 

Vaše štěně se doma počůrává? To je v pořádku.. Chvilku totiž bude trvat, než prcka naučíte správným hygienickým návykům. My vám to trošku usnadníme. Používejte savé absorbční podložky pro štěně ideálně přímo v tomuto účelu určenému WC pro štěně. Můžete použít také speciální sprej pro výuku štěněte vypráznit se na určené místo.

Hračky prostě štěně mít musí, protože potřebujeme ty malé uličníky zabavit a není nic snažšího, než ho uplatit zábavnou hračkou nebo kvalitním pamlskem, který dlouho vydrží. Nosit na rukou toho, kdo vymyslel hračky na pamlsky hlavolamy pro psy, protože ten člověk byl prostě génius. Pochopíte sami, až je s Vaším psem zkusíte...  

Kratkosrsta kolie Kai Sky Gopo Kairo

Nedílnou součástí každodenního venčení je kvalitní obojek nebo postroj vodítkoNaprosto krásné soupravy můžete pořídit od RED DINGO a pejska tak dokonale vyladit. No a i přes to, že má každé správné štěňátko čip, doporučuji jej vybavit také identifikační známkou, která je nálezci pejska ihned na očích. Nechejte si od nás jednoduše vyrýt požadované kontaktní údaje na známku RED DINGO, která Vás nejvíce osloví nebo bude prostě jen ladit krásně k obojku. To se tak pak venčí... No ještě bych málem zapomněla na skvělého venčícího pomocníka - stopovačku!! Hodně z vás se mě ptá, jak zabránit nekontrolovaným útěkům štěněte a jak upevnit přivolání. Taková stopovačka je malý zázrak a v kombinaci s pamlsky a pochvalou umí zázraky a urychlí tak nácvik přivolání a poslušnosti. 

Když už jsme s tím prďolou venku a chceme, aby nás štěně poslouchalo, nejjednodušší bude si k tomu vzít pomocníka ve formě lahodných pamlsků díky kterým si usnadníme život, protože málokteré štěňátko jim odolá a pro dobrotu udělá cokoliv. ;-) Ještě by to chtělo, nenosit pochoutky po kapsách, ať nemáme všude drobky a tak trochu nesmrdíme po psích mňamkách, ale šoupnout je do nějakého šikovného pamlskovníku, hmm...

Osobně nedáme dopustit na píšťalku ! Konec hulákání po psovi a uvádění se do trapných situací v podobě nevraživého uřvaného vytočeného páníčka, kterému právě zdhá pes na opačnou stranu, než kterým se ubíráme my. Prostě si zapískejte a píšťalka odvede "špinavou" práci za Vás! :-) :-) Nezapomeňte hlavně psa opět odměnit pochvalou a pamlskem (pokud se tedy uráčí přijít, že jo)...  

No když jsme se psem na procházce, jdeme tam s pejskem proto, aby se proběhl a vykonal potřebu, není-liž pravda? A protože přeci nejsme žádná čuňata, po svých psech všichni s úsměvěm (tak trochu pokřiveným, pravda) sbíráme jejich "dárečky" a není tak nic jednoduššího, než si na to pořídit vhodné sáčky na trus a také zásobník na sáčky. Trávníky, chodníky a lidské podrážky Vám budou neskonale vděčné. :-)

Plánujete Vašeho psa převážet v autě, bude Vaším chlupatým partnerem na cestách? Pak si nejprve rozmyslete, jestli bude jezdit na zadních sedačkách nebo v kufru auta. Pokud na zadních sedadlech, pořiďte si ideálně ochranný potah do auta , který zabrání blátu, špíně a psí srsti znečistit Vašeho mazlíka (v tomto případě mám na mysli auto). Nejdůležitější je ale bezpečnostní psí postroj do auta se spojkou pro připnutí k autopásu . Je nezbytně nutné psa tímto způsobem zabezpečit. V případě nehody nebo prudkého zabrždění tak zamezíte tomu, aby Vám pes jednoduše zlomil vaz nebo prolétl čelním sklem apod. Ochráníte tak sebe i Vašeho psího kámoše. Pokud budete pejska vozit v zavazadlovém prostoru, pak zvažte, zda Vám vyhovuje, aby měl tento prostor sám pro sebe a byl od přední části vozidla oddělen jen automříží  nebo zda preferujete třeba  klec. Tak jako tak určitě doporučujeme do kufru pod raťafáka také ochranný potah jako ochranu před ušpiněním zavazadlového prostoru. Vaše autíčko to ocení. :-)

Pokud si pořizujete štěně v sezóně klíšťať, nezapomeňte určitě na antiparazitikum, které Vašeho psa ochrání před nechutnými nebezpečnými klíšťaty i blechami. Je jen na Vás, jestli zvolíte antiparazitní obojek nebo pipetku. Případně můžete zkusit přírodní antiparazitní prostředky jako pivovarské kvasnice (pangamin) apod. My jsme jednu dobu také s pangaminem experimentovali a ve vyšších dávkách vcelku sluěn fungoval, nicméně čas od času se nějaké to klíště objevilo. Po pár letech už byla klíšťata rezistentnější, tak jsme skončili u FORESTO obojku a kluci jsou bez klíšťat na 100%. Navíc jeden obojek vydrží hravě po celou sezónu. No nemáme moc radost, že jsme odešli od přírodní varianty antiparazitní ochrany, ale třikrát sláva, od klíšťat mají naši psi prostě pokoj.

Tak to by bylo pro ten Váš začátkem s psím kámošem snad vše. Užívejte si ty společné chvíle, protože ti prckové strašně rychle vyrostou! ;-)

autor: Lucie Kozáková, majitel eshopu Psikralovstvi.cz


Potřebujete se s námi poradit? Tak není nic jednoduššího, než nás zkontaktovat. Od toho tu pro Vás jsme už od roku 2006! Ochotně a zkušeně poradíme, jakou výbavu právě pro to Vašeho štěňátko vybrat. Jako majitelé psů máme dlouholeté zkušenosti a poradíme Vám to nejlepší dle Vašich představ! :-)


Maďarský ohař Merlin a jeho syn Drago (Ch. Ben z Liderovic a Boris Ginger Danger - Vizsla) 

Kopírování textu bez odkazu na přímý zdroj je zakázáno. Fotografie jsou chráněny autorským právem. Autor textu: Lucie Kozáková, Psikralovstvi.cz - e-shop pro psy